Vatanseverlik...

VATANSEVERLİK...

   Son günlerde öyle şeyler yaşıyoruz ki, hayata ve ülkeye bakışımızı değiştirdi bu olanlar... Peki neler gördük?
* Dünyadan bi haber diye hayıflandığımız, hayatı sadece dizilerden öğreniyor sandığımız, kitap okumaktan uzak olduğuna kanaat getirdiğimiz gençliğin hiç de öyle olmadığını gördük.
* Televizyonun insan hayatını nasıl yönettiğine şahit olduk.
* 2013 Türkiye'sinde bile, yalan haberlere ve toz pembe görüntülere ne kadar saplanıp kaldığımızı gördük.
* Yalan ile dünyayı yönetebileceğimizi gördük.
* Neyi göstermek istiyorlarsa, halkın bir kısmının o gösterilenlere körü körüne nasıl inandığını gördük.
* Bu arada siyasetin yalan söylemekten ibaret olduğunu, halkı inandırmak istiyorsan bir iki senaryo ile desteklemen gerektiğini öğrendik.
* İstenilirse ülke için faydalı şeyler yapılabileceğini, ama siyasetin saflığı yok edeceğini gördük.
* Biber gazının bağımlılık yaptığını gördük.
* Zekanın her zaman daha güçlü olacağını gördük.
* Ayranın da kafa yapabileceğini gördük.
* Gece yarıları gecen kanunlardan aslında herkesin haberdar olabildiğini gördük.
* Annelerin çocukları için neler yapabileceğini gördük.

   Bütün bunlar uzar da uzar. Ama asıl önemli olan, gençlerimizin nasıl yüreklerini aynı yola koyabildiklerini, hayatlarının önemli bir kısmında, Atatürk ve Cumhuriyete uzak büyümüş olsalar da, gizli gizli emanetlerine nasıl sahip çıkabildiklerini, vatan söz konusu olduğunda tüm önceliklerini nasıl tek bir uğurda birleştirdiklerini, bu vatanı nasıl koruduklarını, acıyı önemsememenin ne olduğunu gördük.
   Ben geleceğe daha ümitle bakıyorum artık ve utanıyorum bu yürekli gençlerden. Daha düne kadar, bu ülkede yaşanmaz, eğitim eğitim değil, geleceği zaten ne olur bilinmez, tez zamanda yurt dışında iyi bir ülkeye gidip çocukların geleceğini şekillendirmek gerek diye düşünüyordum, ama bu yürekler bana bunun ne kadar yanlış bir seçim olduğunu gösterdi. Elbette kimse kamu malına zarar gelmesini, ortalığın yakılıp yıkılmasını istemez ve biraz daha dikkatli baktığınızda provakatörlerin her yerde kendilerine bir alan bulmaya çalıştıklarını, ama herşeye rağmen bu gençlerin bu provakasyondan uzak olabildiklerini görürsünüz. Ben her hangi bir partiye üye, onlar için mesai harcayan, ne olursa olsun haklıda haksızda olsa o partinin peşinden koşan bir adam değilim, ben apolitik bir adamım aslında, ben vatan için yapılan bütün güzelikleri alkışlayan ama vatana gelen her zararı sorgulayan bir adamım işte bu yüzdende bu eylemlerin provakatif tarafını asla desteklemedim. Ama onun dışında kalan ve provokasyona uzak duran, her akşam sokaklara dökülen bu yürekleri desteklememek olanaksız, hangi insan o çocuklar geleceklerini savunurken sessiz kalabilir ki.
   Onların derdi rejimi yıkmak değil, onların derdi, bölünmemiş bütün bir Türkiye de haklarını kullanabilecekleri, adil, eşit bir ülkede yaşamak. Yandaş olmasalarda, adaletli bir yaşamın içinde olabilmek.
Bu kocaman yürekler bize öyle bir mesaj veriyor ki, duymuyorsanız insan olamazsınız...
   Bizim sahip çıkamadığımız geleceklerine, siz sahip çıkmadıysanız, biz geri almasını biliriz diyerek her gün haykırıyorlar...

"HER YER TAKSİM HER YER DİRENİŞ..."

Faruk NALBANTOĞLU

Yorumlar - Yorum Yaz
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret80767
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.57939.6177
Euro11.148711.1934
Hava Durumu
Saat