Anasayfa

"Hayalleri olmayan insanlar, hayalleri olan diğer insanlar için yaşarlar..."

"Jim Rohn"

   


    
Son günlerde öyle şeyler yaşıyoruz ki, hayata ve ülkeye bakışımızı değiştirdi bu olanlar... Peki neler gördük?
Çoğumuz akşam eve gittiğimizde eşimiz ve çocuklarımıza karşı daha tahammülsüz, hırçın yahut ilgisiz oluyoruz. Bu davranışlar, iş stresi ve gerginliğinden kaynaklanıyor olmasın!
Çalışma hayatında her tür insanla karşılaşmak mümkün. Ancak bazıları var ki, onlar çevrelerindekilerinin iş hayatlarını kabusa çevirebiliyorlar. İşte çalışması en zor 20 insan tipolojisi...
Hayatın içinde bir yerlerde yüreğini serinletecek bir hikayesi olmalı insanın, o hikaye ile yaşamalı ve o hikaye ile büyumeli. Her hüzün bastığında serinletmeli yüreğini. Şimdi yazmak geçiyor içimden, benim yureğim serin mi yoksa kara bulutlarla mı kaplı siz karar vermelisiniz...
Gazetelerde ve televizyonda işsizlikten veya ücretlerin azlığından yakınan üniversite mezunları ile yapılan pek çok röportaja rastlamanız mümkün. “Üniversite mezunuyum ama iş bulamadım…” şeklinde dert yanan gençler, aslında demek istiyorlar ki; “Ben yapmam gerekeni yaptım. Üniversite bitirdim, ama devlet bana çalışabileceğim, iyi maaş alabileceğim bir iş imkânı yaratamıyor…”
Ben insan eğilimli bir kişiliğim, benim için insanlar ile iyi ilişkilerde olmak son derece önemlidir, genellikle karşılıksız ilgiliyimdir insanlara, hep çok iyi niyetli olduğum ve bu yüzdende sürekli zarar gören taraf olduğum söylenir bana. Peki bu konuda benim düşüncem ne? Bunu kaç kişi sormuştur sizce?
 2 
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret60629
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.34665.3680
Euro6.07976.1040
Hava Durumu
Anlık
Yarın
9° 6°
Saat