top of page

BİYOGRAFİ

fn.PNG

Faruk Nalbantoğlu 1976 Kastamonu doğumludur, 

 

1997 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve 2004 yılında Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi nden mezun oldu. 2014 yılında “Yönetim Organizasyon” yüksek lisansını tamamladı. Üniversite yıllarında başladığı radyo programcılığı ve sunuculuğuna daha sonra çeşitli televizyonlarda belgesel ve program sunumları tecrübesini de ekledi. 

20 yıl boyunca banka, sigorta, kozmetik, sağlık, ilaç, dermokozmetik ve eczane alanlarında çalıştı. Tıbbi mümesillikten pazarlama müdürlüğüne kadar çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Sırası ile Koç Alianz Sigorta, Bayındır Hayat Sigorta, İktisat Bankası, Dışbank, Ali Raif İlaçları A.Ş. ve Pfizer İlaçları LTD. ŞTİ. nde çalıştı. 2011 Yılı Ocak ayında Artıfarma Group' u kurdu ve halen şirket bünyesinde kitap ve dergi yayıncılığı ile öncelikle eczaneler olmak üzere kurumlara yönetim danışmanlıkları yapmakta ve kurumsal gelişim eğitimleri vermektedir.

 

Bugüne kadar 550 den fazla eczane ve 57 kobi ile birebir danışmanlık çalışması gerçekleştirmiştir. Çok sayıda eğitim vermiştir. Bu eğitimlerle on binden fazla eczacı ve 

yaklaşık olarak otuz bin eczane teknisyenine ulaşma imkanı bulmuştur. Ayrıca ulusal ve uluslararası firma çalışanlarına yönelik eğitimler vermektedir.

2012 yılı eylül ayında "BEDEN DİLİ İLE ETKİLİ SATIŞ YÖNETİMİ" 2014 yılı Ağustos ayında “GÜÇLÜ ECZANE YÖNETİMİ” ve 2014 yılı Eylül ayında “BAŞARILI SATIŞIN KISA KODLARI” adında ve 2018 Yılında "ECZANEDE BEDEN DİLİ" 2020 Yılında "ECZANEDE TAMAMLAYICI SATIŞ YÖNETİMİ" 2022 yılında "ECZANEDE STRATEJİK PLANLAMA" isimli altı kitabı yayınlanmıştır. Bu süreç içinde sayısız eğitime imza atmıştır. Helen eczane danışmanlıkları, eczane personeli ve eczacılara yönelik eğitimler, kobilere özel kurumsal danışmanlıklar gerçekleştirmektedir.

Ayrıca tüm bu görevlerinin yanında Pharma Eğitim Danışmanlık Yayıncılık ve Organizasyon ve Sevgim Eğitim Öğretim Hiz. Tic. Ltd. Şti lerinin yönetim kurulu başkanlıklarını yürütmektedir.

WhatsApp Görsel 2023-11-25 saat 10.14.53_89b772fc.jpg
bottom of page